Aktualitet

Temperaturat deri në 38°C, njihuni me parashikimin e motit për sotBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:16 - 02/08/22 |
el ida

Sipas MeteoAlb, vendi ynë do të jetë në ndikimin e orëve të shumta me diell në pothuajse gjithë territorin.

Por parashikohet që herë pas here në zonat e thella malore veriore dhe juglindore të ketë kalime të përkohshme të vranësirave në orët e pasdites.

Ndërsa mbrëmja dhe nata vonë do të sjellin dominim të kthjellimeve në të gjithë Shqipërinë. Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 38°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

Pas