Aktualitet

Tentoi të vidhte një makinë, arrestohet 28-vjeçari në TiranëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:26 - 17/10/22 |
Opi Nion

Një 28-vjeçar ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme pasi ka tentuar të vjedhë një automjet në rrugën dytësore Tiranë-Durrës.

Policia bën me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet N.P, banues në Babrru.

Mësohet se i riu pas shoqërimit në komisariat, ka dëmtuar stolat dhe kamerat e sigurisë së dhomave të shoqërimit.

28-vjeçari akuzohet për veprat penale “Vjedhja”, mbetur në tentativë, dhe “Shkatërrimi i pronës”.

Ndërkohë, vijon puna për dokumentimin e vjedhjeve të tjera që mund të jenë kryer nga i riu, ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale./Opinion.al

Pas