Kronikë

Tentoi të largohej me 13 kg kanabis në makinë, arrestohet 26-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:05 - 16/01/20 |
Opi Nion

Një 26-vjeçar është  arrestuar nga policia e Himarës, pasi akuzohet për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Policia njofton se pas informacioneve, kanë tentuar të ndalojnë makinën e cila drejtohej nga i riu, por ky i fundit ka tentuar që t’u shpëtojë forcave të policisë.

Gjatë tentativës së arratisjes, i riu ka hedhur nga makina një sasi kanabisi prej 13 kg.

Arrestimi i tij u bë pak minuta më vonë, ndërsa policia sekuestroi në cilësinë e provës materiale, një automjet “Ford Fiesta dhe një sasi parash prej 2400 eurosh.

Ndërkohë, mbi të riun rëndon akuza, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./ Opinion.al

Pas