Aktualitet

Tenderi, Shalsi bën për ujë të ftohtë Artan Lamen (video)Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:33 - 30/10/15 |
b.f

TIRANË- Kryetari i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese, deputeti i majtë Eduard Shalsi bën për ujë të ftohtë drejtorin e ALUIZNI, Artan Lame. Gjatë raportimit në komision Lame u përball jo vetëm me akuzat e deputetëve të djathtë por edhe me kryetarin Shalsi. Sipas PD-së, bashkëshorti i drejtoreshës së shërbimeve mbështetëse të Artan Lames ka fituar tenderin prej 650 mln lekësh. Pra drejtoresha ka përcaktuar termat e references së tenderi që është fituar nga kompania e burrit.

Debati ne komision

Shalsi: Nëse drejtoresha harton termat e referencës, akuza ëshët e rëndë dhe e drejpërdrejtë.

Lame: Them me përgjegjësi se nuk ka asnjë lidhje gjinore midis punonjësve.

Shalsi këmbngul që të japë një përgjigje të drejpërdrejtë.
Lame nervozohet: Jo mor burri i dheut nuk ka asnjë lidhje drejtoresha me tenderin

Shalsi: Do të shohim dokumentacionin se vertetohet shumë thjeshtë. Nëse vertetohet ju siguroj se unë i pari nuk do të lejoj njerëz që shkelin procedura.

 

https://www.youtube.com/watch?v=i4i-sVSP0Do

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas