Aktualitet

Tenderi i uniformave,Gjykata e Lartë prish vendimin e Apelit, çon çështjen për…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:58 - 10/11/21 |
Opi Nion

Gjykata e Lartë ka vendosur prishjen e vendimit të Apelit, që ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për 7 të dyshuarit dhe 1 tjetër në arrest shtëpie për tenderin e uniformave në Ministrinë e Brendshme.

Sipas Klan News, me këtë vendim Gjykata e Lartë e kthyer çështjen për rigjykim.

Për tenderin me vlerë 28 mln euro u arrestuan disa zyrtarë në Ministrinë e Brendshme, mes tyre dhe Edlira Naqellari, ish-drejtoreshe e blerjeve të përqendruara në Ministrinë e Brendshme.

Pas