Aktualitet

Ish-drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu emërohet zëvendësministër i MIE


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:17 - 10/11/21 |
Opi Nion

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu është emëruar zv/ministër i Infrastrukturës dhe Energjisë.  Sipas news 24, lajmi është miratuar në mbledhjen e sotme të qeverisë.

Ardi Veliu dha dorëheqjen nga posti i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit ku përmes një letre drejtuar kryeministrit Edi Rama argumentonte largimin e tij për motive familjare.

Ardi Veliu u emërua në krye të Policisë së Shtetit pas shkarkimit të Haki Çakos në shkurt të 2018-ës.

Pas