Kryesore

Temperaturat ulen të dielën,sinoptikania: Më të freskëta se ditët e ferrit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:23 - 26/06/21 |
Opi Nion

Rënia e lehtë e temperaturave që u reflektua gjatë ditës së shtunë do të vijojë edhe të dielën, ku sipas sinoptikanëve pritet një ulje me 5 gradë Celsius. “Dita e diel sjell rënie gjatë orëve të mëngjesit dhe mesditës, ku presim që vlerat maximale të mos shkojnë më shumë se 36 gradë”, shprehet sinoptikania Adiola Bani.

Megjithëse qershori do të mbyllet me temperatura të larta, sinoptikania shprehet se ditët do të jenë më të freskëta se ato që kaluam javën e shkuar.

“Nga e hëna deri në 30 qershor do të kemi një rritje graduale të temperaturave, por që pritet të mos kalojë 38 -39 gradë celsius. Mbetemi në vlera më të fresketa se ditët e ferrit të javës së shkuar”, u shpreh ajo./Opinion.al

Pas