Aktualitet

Të martën festa e Novruzit,qeveria vendos dhe të hënën pushim për kursim energjie


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:50 - 18/03/22 |
Opi Nion

Ditën e martë është festa e Sulltan Novruzit dhe për këtë arsye është ditë pushimi, por qeveria ka vendosur që edhe dita e hënë të jetë pushim.

Sipas “News24”, bëhet e ditur se në mbledhjen e Këshillit të Ministrave që zhvillohet sot do të merret vendimi që dita e hënë do të jetë pushim zyrtar.

Burime nga qeveria thanë se në mbledhje do të vendoset të bëhet pushim edhe e hëna e 21 marsit. Arsyeja për këtë vendim mësohet se ka të bëjë me kursimin e energjisë.

Pas