Aktualitet

Opinion, Solis: Dieta është si pushteti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:44 - 02/12/15 |
b.f

Cila është dieta më e mirë? Kjo është një dilemë për çdo kënd që ka probleme me kilet e tepërta. Leonard Solis, mjek dhe ish ministër thotë se ka qenë shumë i dobët por me arritjen e të 50-tave, njeriu ka një tëndencë për të shtuar në peshë. “Të shëndoshesh është tatëpjetë, të biesh është malore. Nuk shëndoshem shumë. Në fytyrë të gënjej. Të mbash dietë është të ecësh në të njëjtë korsi, por njeriu ka nevojë edhe të parakalojë. Rënia e dietës është si pushteti, është më e vështirë ta mbash se sa ta lëshosh”

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas