Aktualitet

Taksat e larta, biznesi i vogël bllokon rrugën në Kavajë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:30 - 10/12/18 |
b.f

Pas Lezhës dhe Shkodrës, biznesi i vogël bllokon rrugën në kavajë në shenjë proteste ndaj taksave të larta dhe çmimeve të larta.

Kërkesat e përfaqësuesve të biznesit të vogël dhe të Mesëm, që ndodhen aktualisht në Kavajë, janë 4:

  1. Të ndalet projekti korruptiv i zëvendësimit të kasave fiskale
  2. Të ulet çmimi i energjisë elektrike me 30%;
  3. Të ulet çmimi i karburantit me 300 lekë për litër
  4. Të rritet pragu i TVSH-së për Biznesin e Vogel dhe të Mesëm nga 20 mln lekë në vit që është sot në 120 milionë lekë.

Përfaqësuesit e protestuesve të biznesit të vogël dhe të mesëm thonë se 4 pikat janë të panegociueshme.

Mosrealizimi i tyre do të sjellë reagimin e të gjitha bizneseve deri ne bllokim aktiviteti.

Pas