Bota

Takimi në Shtëpinë e Bardhë, SHBA jep detaje  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:25 - 03/09/20 |
Opi Nion

Këshilli Kombëtar i Sigurisë Amerikane (NSC) përmes një publikimi në tuiter, ka njoftuar se liderët e Serbisë dhe Kosovës kanë bërë proges në bisedimet e tyre të nisura sot në Shtëpinë e Bardhë.

Në këtë publikim të përfaqësuesit të Këshillit Robert O’Brien bisedimet në pjesën e parë të ditës u përqendruan në çështjet ekonomike, ndërsa priten bisedime të tjera në vijim.

“Liderët e Serbisë dhe Kosovës janë duke bërë progres. Biseda jonë këtë mëngjes u fokusua në lehtësimin e raporteve ekonomike. Presim të tjera diskutime këtë pasdite”, thuhet në publikimin e NSC./Opinion.al

 

Pas