Kryesore

Takimi me Bashën, ambasadorja e SHBA tregon çfarë diskutuan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:06 - 19/12/20 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas takimit që pati mbrëmjen e sotme me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Përmes një postimi në “Twitter”, Kim shkruan se në fokus të këtij takimi kanë qenë zgjedhjet që do të zhvillohen më 25 prill.

Më tej, ambasadorja shprehet se të gjitha partitë politike që do të marrin pjesë në zgjedhjet e 25 prillit, duhet të kenë kandidatë të pastër të cilët nuk kanë probleme ligjin, ndërsa shton se mbështet zgjedhje të ndershme dhe të lira.

“Sonte u takova me Kryetarin e PD Lulzim Basha. Diskutuam rolin thelbësor të opozitës në demokraci, pikëpamjet e opozitës mbi çështjet kryesore dhe përgatitjet për zgjedhjet e 25 Prillit. Të gjitha partitë duhet të sigurojnë kandidatë të pastër. SHBA do të bëjë pjesën e vet për të mbështetur zgjedhjet e lira dhe të ndershme në Shqipëri” – shkruan Kim.

Takimi i kryedemokratit me ambasadoren e SHBA zgjati nga rreth tre orë, nga ora 19:30 deri në orën 22:20/ Opinion.al

Pas