Aktualitet

Takimet elektorale, PD: Rama, kërcënime dhe presion ndaj nesh


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:16 - 30/03/21 |
Opi Nion

Vijojnë replikat mes Partisë Demokratike dhe kryeministrit, Edi Rama, në lidhje me takimet elektorale të kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Pasi Rama më herët tha se PD po i bën mish për top mbështetësit demokratë, selia blu i është përgjigjur duke thënë se Rama e di që do humbasë dhe për këtë arsye sulmon takimet elektorale të tyre.

“Rama e di që do të humbasë, ndaj po përpiqet të sulmojë takimet tona elektorale duke përdorur pretendime të rreme. Rama e di që askush nuk mund t’i ndalojë qytetarët shqiptarë që duan ndryshim dhe kjo e shqetëson atë.

Ajo që ai di të bëjë është të fajësojë çdokënd për dështimet e tij.

Partia jonë funksionon si çdo parti në Shqipëri-në zbatim të ligjit dhe në mënyrë demokratike. Rama përpiqet ta ndalojë këtë duke keqinformuar dhe duke përdorur kërcënime dhe presion ndaj PD. Por kjo nuk do ta ndihmojë atë.

Në 25 Prill, Shqipëria do të fitojë dhe Rama do të humbasë”, shkruan PD.

Pas