Etiketë: hungaria

Frika e Viktor Orbanit

Frika e Viktor Orbanit

Nga István Váncsa Angela Merkel e trajtonte kryeministrin hungarez, Viktor Orban me një lloj qëndrimi nëne. Por autokrati në plakje nuk mund ta presë këtë më në rast se Gjermania ...

Maqedoni/Gruevski, tone të ashpra me ambasadorin amerikan dhe amabasadorin e BE-së

Gruevski ka ikur nga Hungaria?

Mediat bullgare hedhin dyshime se Nikolla Gruevski është larguar nga Hungaria. Sipas agjencisë së lajmeve “Fokus”, ish-kryeministri maqedonas mund të ketë udhëtuar drejt Rusisë ose Turqisë. Informacionin, agjencia bullgare thotë ...