Aktualitet

Shqipëria e Hungaria marrëveshje për njohjen e certifikatave të vaksinimit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:12 - 08/06/21 |
Opi Nion

Shqipëria dhe Hungaria kanë arritur marrëveshjen për njohjen e ndërsjellët të certifikatave të vaksinimit.

Kjo është marrëveshja e parë që vendi ynë realizon me një vend anëtar të BE-së për lëvizjen e qytetarëve.

News 24 bën me dije se Shqipëria dhe Hungaria pritet të finalizojnë brenda kësaj jave njohjen e të gjitha llojeve të vaksinave dhe të hapin kufijtë për lëvizjen e lirë mes dy shteteve.

Mësohet se marrëveshje është arritur gjatë takimit Rama-Orban në Budapest ditën e sotme./Opinion.al

Pas