Sport

Superiorja/Tirana sfidon me 3 gola Apoloninë, Bylis fiton me Kastriotin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:32 - 13/12/20 |
Opi Nion

Tirana ka fituar me rezultatin 3-0 përballë Apolonisë në stadiumin “Selman Stërmasi”.

Bardh e blutë kanë arritur të triumfojnë në pjesën e dytë të lojës, pas pjesës së parë që u mbyll me rezultatin 0-0. Fillimisht ka qenë Ismailgeci e më pas Idriz Batha dhe Ernest Muçi që i dhanë fitore Tiranës.

Ndërkohë ndeshja tjetër e superiores, ajo mes Bylisit dhe Kastriotit ka përfunduar 2-1 në favor të ballshiotëve. Për Bylisin ka realizuar  në minutën e 7-të Ndreca, ndërsa më pas dyfishuan me Mehmetallarin./Opinion.al

 

Pas