Aktualitet

Sulmi ndaj tij/ Berisha: Rama mendoi se kamikazi i tij do vritej dhe do damkosej opozitaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:48 - 09/12/22 |
Opi Nion

Në konferencën e sotme për mediat, kreu i PD, Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama.

Berisha tha se Rama ishte i bindur se me skenarin që kreu me goditjen e tij në protestë apo ngjarjet që do pasonin do i jepte opozitës një goditje asgjësuese.

“Edi Rama ishte i bindur se me këtë skenar apo ngjarjet që pasonin, do i jepnin opozitës një goditje asgjësuese.

Ai mendoi se Sali Berisha nuk do ngjitej më në tribunë apo ai do udhëhiqte në zonën ku kërcënohej siguria e samitit, dhe kështu do u tregonte fytyrën e vërtetë, pjesëmarrësve në samit.

Ose do të ndodhte që kamikazi i tij të vritej dhe në këtë mënyrë të damkoste opozitën si vrasëse para botës”-tha Berisha.

Pas