Te Fundit

Suedi/Të shtëna në qendrën tregtare në Malmo, raportohet për dy të plagosurBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:49 - 19/08/22 |
Opi Nion

Forca të shumtë policie dhe ambulanca ndodhen në qendrën tregtare Emporia në Malmo, Suedi, pasi të shtëna u dëgjuan brenda ndërtesës.

“Ka patur të shtëna në qendrën tregtare Emporia në Malmö”, tha policia suedeze në një deklaratë.

Sipas gazetës suedeze Sydsvenskan, dy gra u plagosën nga të shtënat dhe një person është arrestuar, por nuk ka asnjë konfirmim zyrtar për momentin./Opinion.al

Pas