Bota

Stuhia bllokon aeroportin e Stambollit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:04 - 24/01/22 |
Opi Nion

Aeroporti i Stambollit është bllokuar për shkak të stuhisë së dëborës që ka përfshirë Turqinë ditën e sotme.

Stuhia ishte e fortë sa ka bllokuar edhe zbritjen e shumë pasagjerëve nga avionët e kompanive ajrore që operojnë në këtë aeroport.

Megjithatë, autoritetetet në terren duken të angazhuara për të siguruar mirëqenien dhe kujdesin e udhëtarëve në bashkëpunim edhe me ekipet e kompanive ajrore.

Pas