Aktualitet

Stuhi dhe reshje shiu, mbi 20 fshatra të Lezhës pa energji elektrike


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:37 - 30/12/20 |
Doriana Çepunaj

Moti i keq me stuhi dhe reshje shiu ka shkaktuar probleme në furnizimin me energji elektrike në zonën e Lezhës.

Raportohet se mbi 20 fshatra të Lezhës janë pa energji elektrike. Problemet me energjinë vijojnë prej 24 orësh në njësitë administrative Kallmet, Balldren dhe Kolsh. Në këtë situatë grupet e punës së OSHE-së ndodhen në terren dhe po punojnë për riparimin e defekteve.

Ende nuk dihet se kur mund të rikthehet energjia elektrike./ Opinion.al

Pas