Aktualitet

Strehimi i afganëve, Xhaçka: Shqipëria, e gatshme të presë qindra afganë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:53 - 16/08/21 |
Opi Nion

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka reaguar lidhur me vendimin për ardhjen e afganëve në vendin tonë.

Xhaçka përmes një postimi në Twitter shkruan se Shqipëria është e gatshme të presë qindra afganë, jeta e të cilëve kërcënohet nga përkeqësimi i situatës së sigurisë në Afganistan, teksa thekson se vendi ynë  qëndron krah për krah aleatëve.

“Shqipëria është e gatshme të presë qindra afganë, jeta e të cilëve kërcënohet nga përkeqësimi i situatës së sigurisë. Ne qëndrojmë krah për krah me aleatët tanë, të gatshëm për të garantuar sigurinë dhe mirëqenien e tyre”, shkruan Xhaçka./Opinion.al

Pas