Rajoni

Stoltenberg flet me Kurtin dhe Vuçiç, u kërkon të përmbahen nga përshkallëzimetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:26 - 07/11/22 |
Opi Nion

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg bëri me dije se ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç lidhur me situatën aktuale në veri të vendit.

Përmes një postimi në “Twitter”, Stoltenberg thotë se u ka kërkuar të dyja palëve që të përmbahen nga përshkallëzimi i situatës.

“Fola me Vuçiçin dhe Kurtin për situatën e tensionuar në veri të Kosovës. U kërkova të dyve që të përmbahen nga çdo veprim i njëanshëm që mund të shkaktojë përshkallëzim. Dialogu është e vetmja rrugë përpara. NATO dhe KFOR mbeten vigjilent”, shkruan Stoltenberg./Opinion.al

Pas