-Shëndeti

Stërvitje, stërvitje, stërvitje pas të 40-tave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:12 - 31/10/15 |
root

Gjithsecili nga ne zgjedh të ushtrohet në palestër, për të patur një trup sa më palestruar dhe perfekt. Por sipas një studimi të fundit, stërvitja pas moshës 40 vjeçare si për burrat ashtu dhe për gratë është shumë e domosdoshme. Studiuesit thonë se edhe pak minuta aktivitet fizik, është shumë i domosdoshëm, pasi bën të mundur plakjen e qelizave në mënyrë të ngadaltë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas