Aktualitet

Ja emrat e ministrave që po vjedhin, sipas opozitës !


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:24 - 31/10/15 |
b.f

Akuza të ashpra janë lëshuar kohët e fundit nga përfaqësues të opozitës, kundrejt ministrave të kabinetit Rama. Vjedhja dhe abuzimi me fondet, janë kryefjalë e këtyre akuzave, që implikojnë më shumë se këdo, 5 ministra.

***

Arben Ahmetaj, Ministri i Ekonmomisë, u përmend mbrëmë në “Opinion” nga vetë kreu i opozitës Lulzim Basha, për një abuzim prej 10 milionë dollaresh në landfillin e Elbasanit.

arben ahmretaj

Damian Gjiknuri, Ministri i Energjitikës është tashme në “shënjestrën” e opozitës, për përfitime në shuma të mëdha në Euro, të abuzuara nga marrëveshja e CEZ.

Gjiknuri

Ilir Beqaj, është një nga ministrat më të diskutuar për abuzime me tenderat e fituar nga ish-kompania e tij dhe që arrijnë vlerën e 11 milionë Eurove,vetëm për vitin 2015.

ilir beqaj

Saimir Tahiri, ndoshta emri më i sulmuar nga opozita, vecanërisht në fokus për kontaktet me trafikantët e drogës.

saimir-tahiri

Nasip Naco, Ministri i Drejtësisë, është shtuar së fundi në listën e ministrave të diskutuasr për abuzime. Pak ditë më pare, emri i tij është lidhur me skandalin e matësave të CEZ, duke e akuzuar se ka favorizuar krushkun në mënyrë abuzive, në këtë biznes.

 

nasip-naco

Ndërkohë, për ministrat e LSI-së opozita nuk ka denjuar të bëjë koment, duke i konsideruar ”thjesht me lugë në brez”.

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. Opozita gabon qe nuk godet ministrat e Lsi. Ne fund te fundit Hajduka si ata nuk gjen. Sado te mundohen kta te Ps nuk i arrijn dot Mjeshtrat Hajduta te Lsi. Po vazhdoi kshu opozita nuk do e perfaqesoj kurr mendimin e popullit dhe rrjedhimisht nuk do te shohi me pushtet me sy..

  2. Nasip Naco ose ndryshe sic thone keta ”Luga ne brez” duhej te quhej ”Lopata ne brez”! Historite e abuzimeve te tij me detyren sa kane filluar te dalin ne horizont ,por ne qe frekuentojme ambjente pune dhe ministrish i dime prej kohesh .Ai bashke me krushkun e tij Kongoli skane len firme pa futur duart.Ishalla ky skandal me kolaudimin e Cez qe sapo ka dal, te sherbeje per te dal ne drite dhe shume te tjera .

Pas