Bota

Spiunonte tek rusët, shërbimet sekrete ukrainase vrasin negociatorin e tyre


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:08 - 05/03/22 |
Opi Nion

Është vrarë një nga anëtarët e delegacionit negociues i Ukrainës.

Sipas medias “Ukrainska Pravda”, Denis Kireev  është ekzekutuar nga Shërbimi Sekret i Ukrainës pasi akuzohej për tradhti.

Po sipas kësaj medie, Kireev   është qëlluar nga shërbimi sekret teksa ishin duke u përpjekur që ta arrestonin.

Shërbimet Sekrete ukrainase kishin prova të forta se ai po tradhtonte vendin dhe po çonte informacione të klasifikuara në palën ruse./ Opinion.al

Pas