Aktualitet

SPAK urdhër për kontrolle në banesa dhe në Call Centera, disa të shoqëruarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:46 - 13/12/22 |
Opi Nion

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lëshuar urdhër këtë të martë për ushtrimin e disa kontrollove në banesa dhe në Call Centera.

News 24 raporton se janë duke u ekzekutuar nga policia urdhrat e prokurorit për kontrolle, ndërkohë që bëhet me dije se janë shoqëruar disa persona në lidhje me përfshirjen në skemën e zhvatjes së parave përmes Call Centerave.

Në muajt e fundit disa aksione të tilla janë ndërmarrë nga SPAK, në bashkëpunim dhe me autoritete të vendeve të tjera europiane, si Italia apo Spanja.

Pas