-U tha në Opinion

SPAK hetime për lobim, Meta: Unë nuk kam frikë as nga vendimi i ZotitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:16 - 27/10/22 |
Opi Nion

Kryetari i PL, Ilir Meta i ka cilësuar shpifje akuzat se ka lobuar me para me origjinë të dyshimta për një foto të parealizuar me presidentin e SHBA.

Teksa SPAK ka nisur një hetim për këtë çështje, Meta mohoi të ketë lobuar, ndërsa tha se nuk ka frikë nga SPAK dhe as nga zoti.

SPAK po përpiqet të sigurojë prova në Qipro për kompaninë që dyshohet se ka lobuar. Denoncimi për lobimin e LSI ëshë bëtë nga ish-deputeti Halit Valteri.

Ai kërkon që SPAK të faktojë se si kanë shkuar rreth 700 mijë dollarë në Qipro të cilët me pas Dorelita Limited i ka kaluar në SHBA për të lobuar që Ilir Meta të zhvillonte takime me kongresmenë amerikanë.

Pjesë e këtyre pagesave dyshohet se ishte edhe marrja pjesë në inaugurimin e ish-presidentit Donald Trump apo takime të tjera me zyrtarë amerikan.

Meta: Janë të gjitha shpifje, mashtrime trillime. unë skam frikë nga vendimi i Zotit.

Fevziu: A keni paguar për një foto e pa realizuar me me presidentin e SHBA?

Meta: Kurrë!

Pas