Kronikë

La sobën e druve ndezur gjatë natës, merr flakë banesa, një viktimë në KukësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:14 - 28/10/22 |
Opi Nion

Një 82-vjeçar ka ndërruar jetë pasi banesa e tij është përfshirë nga flakët.  Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:40 në afërsi të liqenit të Kukësit, ndërsa dyshohet se zjarri është shkaktuar pasi i moshuari kishte lënë sobën e drurit ndezur gjatë natës.

“Më datë 28.10.2022, rreth orës 02:40, në afërsi të liqenit të Kukësit, ka rënë zjarr në një godinë dhe për pasojë ka ndërruar jetë shtetasi Sh. K., 82 vjeç, i cili banonte në këtë godinë”, bën me dije policia.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë po kryen të gjitha veprimet proceduriale për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Pas