Aktualitet

SPAK/ Altin Dumani emërohet zëvendësdrejtues, prokurorët në dy seksione


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:46 - 01/06/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme është mbajtur mbledhja në SPAK, ku është vendosur që Altin Dumani do të jetë zëvendës drejtues pas Arben Krajës në e Prokurorinë e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar dhe njëkohësisht Drejtues i Seksionit Kundër Krimit të Organizuar.

Ndërkohë, prokurorët janë ndarë në dy seksione. 7 prokurorë të SPAK janë në sektorin kundër Krimit të Organizuar dhe 5 në seksionin e Krimit dhe Korrupsionit. Altin Dumani do të jetë njëkohësisht drejtues i Seksionit kundër Krimit të Organizuar kurse i Seksionit të Korrupsionit do jetë Ervin Kondili.

Seksioni Kundër Krimit të Organizuar.

Altin Dumani

Vladimir Mara

Behar Dibra

Ened Nakuçi

Doloreza Musabelliu

Elida Kaçkini

Ndërsa për seksionin kundër korrupsionit janë caktuar:

Edvin Kondili

Klodjan Braho

Enkeleda Millonai

Dritan Prençi

Sotir Kllapi

/ Opinion.al

Pas