Kronikë

Sot u ekzekutua me armë, 2 vite më parë 55-vjeçarit i shpërtheu tritoli në makinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:20 - 12/04/22 |
Opi Nion

Nazim Bandula, 55 vjeç është viktimë e një atentati me armë zjarri të ndodhur mëngjesin e sotëm në Shkodër.

55-vjeçari u ekzekutua teksa po pinte kafen e mëngjesit në një lokal të vogël në lagjen. Kjo është hera e dytë që Bandula bie pre e një atentati, pasi rreth dy vite më parë atij iu vendos një sasi tritoli në automjetin “X5”.

Kujtojmë se ngjarja ndodhi në dhjetor të 2020, ku viktimës Nazmi Bandula i shpërtheu tritoli në automjeti i tij të parkuar në oborrin e shtëpisë.

Fatmirësisht brenda automjetit nuk kishte persona dhe nga shpërthimi u shënuan vetëm dëme materiale.

Asokohe, Bandula tha në polici se nuk e kishte idenë se kush ia ka vendosur tritolin në automjetin e tij.

Ai u shpreh se nuk kishte asnjë problem apo konflikt me ndonjë person, që mund të çojë deri në këtë ngjarja./Opinion.al

Pas