Aktualitet

Sot pritet vendimi/SPAK kërkoi 12 vite burg, Tahiri paraqitet në GJKKOBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:04 - 04/02/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme pritet që Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar të japë vendimin për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Seanca pritet të filloi rreth orës 13:00, ndërsa Tahiri bashkë me avokatin e tij, Maks Haxhija janë paraqitur në GJKKO.

Kujtojmë se Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Gjithashtu e njëjta masë është kërkuar edhe për ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Çelën.

Por për shkak të gjykimit të shkurtuar, ky dënim zbret në 8 vite burg për të dy .

Tahiri dhe Çela janë të dyshuar për lidhje me Habilajt. Vëllezërit Habilaj janë të akuzuar për trafik të drogës nga Shqipëria drejt Italisë./Opinion.al

Pas