Aktualitet

Soreca: Nga 1 korriku hiqet tarifa Roming për vendet e Ballkanit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:44 - 14/06/21 |
Opi Nion

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca  ka bërë me dije se duke nisur nga 1 korriku, do të hiqet tarifa Roming, në Ballkanin Perëndimor.

Soreca  shkruan në rrjete sociale, se për të përdorur telefonatat në vendet e Ballkanit, tarifa do të jetë zero. Soreca thekson se ky projekt financohet nga Bashkimi Evropian.

Postimi i plotë i Luigi Sorecës:

Nga 1 korrik 2021 Tarifat Zero Roaming në Ballkanin Perëndimor, përfshirë #Shqipërinë ! #RoamFree ! Duhet të keni vetëm një gjë në mendje: të keni bateri të plotë në telefonin tuaj. Pra # me ngarkesë ! Ky projekt është financuar nga #EU dhe mundësuar nga
@rccint. #Tregu i përbashkët rajonal./Opinion.al

Pas