Bota

Itali/ 36 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:17 - 14/06/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 36 persona, teksa janë shënuar 907 raste të reja me COVID-19 nga 79,524 teste të kryera.

Numri i infektuarit ka pësuar një ulje të lehtë krahasuar me një ditë më parë, që ishin 1390 nga 134,136 teste.

Në total nga fillimi i pandemisë kanë ndërruar jetë 127,038 viktima. Të shtruarit sot raportohet se kanë shënuar një ulje të lehtë.

Pas masave të forta Italia prej disa javësh ka nisur hapjen graduale për sezonin turistik, ndërsa rastet e reja dhe fatalitetet sa vijnë dhe ulen./ Opinion.al

Pas