-U tha në Opinion

Sondazhi/Punë në Shqipëri apo jashtë vendit? 74 përqind zgjedhin emigrimin


               Publikuar në : 23:47 - 19/02/20 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e kësaj të mërkurë emisioni Opinion trajtoi temën e largimit të shqiptarëve. Sipas të ftuarve ka disa faktorë si korrupsioni, mungesa e shpresës, shëndetësia, arsimi etj. që i “detyrojnë” shqiptarët të largohen nga vendi dhe të emigrojnë.

Ndërkohë në rrjetet sociale, gjatë kohës së emisionit u hodh një sondazh.

Më një votim rekord, mbi 14 mijë pjesëmarrës, 74 përqind zgjedhin të punojnë jashtë Shqipërisë. / Opinion.al

Pas