Kryesore

Parashikimi i motit, 20 Shkurt 2020


               Publikuar në : 08:02 - 20/02/20 |
Al Do

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar deri në mesditë do të mbetet me vranësira të shumta dhe reshje në të gjithë vendin. Por orët në vijim përmirësojnë gradualisht kushtet e motit, duke i spostuar vranësirat përgjatë kufirit Lindor.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me -1°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Sarandës me 14°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzimin 4 – 5 ballë. /Opinion.al

Pas