-U tha në Opinion

Softa: Nëse nuk ka kufomë, e besueshme është që Ervis Martinaj është gjallëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:33 - 04/01/23 |
Opi Nion

Ish-drejtuesi i policisë Fatjon Softa ka folur lidhur me zhdukjen e Ervis Martinajt si dhe për kontrolline  policisë në familjen e tij.

Në emisionin “Opinion”, Softa tha se për sa kohë nuk ka një kufomë, versioni se Martinaj është gjallë është më i besueshëm.

Sipas ish-drejtuesit të policisë, provat e gjetura në familjen e Martinajt mund të çojnë në gjyrmët e tij ose mund të zbulojnë krime të tjera.

“Për aq sa kohë që nuk ka kufomë fakti që mund të jetë gjallë është më e mundur. Nga kontrolli në banesë janë gjetur armë e maska. Ai është një person që nuk është njeri i zakonshëm, ai ka patur mbështetje, financa, ka patur informacione dhe brenda strukturave të policisë. Kontrolli në banesë është bërë për të, pasi mundësia e fshehjes së tij është më e mundshme, por dhe për të gjetur prova të reja dhe këto mund të çojnë të gjurmët e tij, por dhe për zbardhjen e krimeve të tjera”,-tha Softa.

Pas