Kryesore

Skocia kalon në avantazh ndaj Shqipërisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:52 - 10/09/18 |
b.f

Po luhet në “Hampden Park” ndeshja mes Skocisë dhe Shqipërisë. Momentalisht rezultati është 1-0 në favor te vendasve.

Djemtë e drejtuar nga Christian Panucci vijnë pas fitores në takimin e parë përballë Izrealit dhe një rezultat pozitiv në “Hampden Park” do ishte një hap i madh drejt kualifikimit. Nga ana tjetër Skocia bën debutimin në kompeticionin më të ri të UEFA-s, me fitoren që është objektivi i vetëm për ta.

Pas