Aktualitet

Situata në Ukrainë/Xhaçka takon ambasadorët e SHBA,BE dhe të Ukrainës në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:24 - 28/02/22 |
Opi Nion

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka pritur sot në një takim Ambasadoren e SHBA Yuri Kim,  Ambasadorin e BE Luigi Soreca dhe Ambasadorin e Ukrainës në Shqipëri, Volodymyr Shkurov.

Xhaçka bën me dije se në takim është diskutuar mbi situatën në Ukrainë dhe skenarët e mundshëm për bashkëpunim.

“Prita sot Ambasadoren e SHBA, Yuri Kim,  Ambasadorin e BE Luigi Soreca dhe Ambasadorin e Ukrainës në Shqipëri, Volodymyr Shkurov. Diskutuam mbi situatën në Ukrainë dhe skenarët e mundshëm për bashkëpunim. Dakordësi e plotë mbi mbështetjen ndaj Ukrainës dhe për të mbajtur  përballë përgjegjësisë. Në solidaritet të plotë me Ukrainën”, shkruan Xhaçka.

Pas