Kryesore

Situata në spitalet COVID, sa pacientë janë në terapi intensive


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:08 - 07/05/20 |
el ida

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar sot se në dy spitalet COVID aktualisht po marrin shërbim 38 pacientë, dhe vetëm 7 prej tyre janë në terapi intensive.

Ministria njofton se pjesa tjetër po ndiqen nga mjeku i familjes ose janë asimptomatikë.

Sakaq, 10 raste të reja me Covid-19 u zbuluan në 24 orët e fundit. Deri në këto momente në Shqipëri raportohen 842 persona të prekur me virusin e ri./Opinion.al

Pas