InstaBIZ

Sila realizon versionin turqisht të këngës së Nora IstrefitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:58 - 03/05/16 |
root

“Afitap” mban titullin kënga e artistes turke, e cila ka nënshkruar kontratë me Florent Boshnjakun për të fituar të drejtën e publikimit të këtij projekti.

Përmes një publikimi në rrjetet sociale, kompozitori Boshnjaku ka lajmëruar se kjo këngë më parë i është shitur këngëtares turke nga kompania “ONair”, të cilët e kanë përvetësuar të gjithë pagesën duke shkelur të drejtë e autorit dhe rasti momentalisht ndodhet në gjykatë.

Ky rast tashmë është zgjidhur në mes kompozitorit dhe kompanisë turke dhe Sila ka fituar të drejtën për publikimin e kësaj kënge të publikuar nga Nora Istrefi në vitin 2004./Telegrafi/

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas