Aktualitet

Siguracioni i makinave më i shtrenjtë, nis nga janari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:45 - 02/11/15 |
b.f

TIRANË – Viti i ri 2016 nis me rritje taksash. Siguracioni për automjetet do të kushtojë 7% më shumë sesa shuma që paguajnë aktualisht qytetarët. Kjo parashikohet në paketën fiskale, hartuar nga Ministria e Financave dhe që shkon së shpejti në Parlament. Në këtë propozim thuhet që taksa nga 3% të Primit që u caktua pas heqjes së TVSH-së së kësaj kategorie siguracionesh, ta çojë atë në 10% për vitin e ardhshëm.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas