-Jetë dhe Stil

Si të eliminojmë toksinat nga trupi jonë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:15 - 21/07/19 |
xhu lia

Toksinat janë të pranishme kudo, tek uji që pimë, tek ajri që thithim ose tek ushqimi që hamë. Toksinat që akumulohen çdo ditë në trupin tonë mund të shkaktojnë shumë probleme me shëndetin. Por ja disa mënyra sesi mund t’i nxjerrim ato jashtë trupit tonë.

Pirja e ujit.Diçka e tillë ndihmon për t’i nxjerrë jashtë toksinat.

Ndihmon në qarkullimin e gjakut dhe çliron nga toksinat e dëmshme.

Konsumi i ushqimeve organike.

Larja e dhëmbëve rregullisht në mëngjes dhe në darkë.

Përdorimi i produkteve kozmetike që nuk kanë aroma apo toksina të dëmshme./Opinion.al/

Pas