Life Style

Si ta kuptoni gjatë seksit se ai është i dashuruar me ju?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:18 - 23/01/22 |
Opi Nion

Jetojnë në momentin dhe janë të hapur në shtrat

Nëse i dashuri juaj është i sigurt nën çarçafë, atëherë kjo mund të jetë një shenjë dashurie. Do të ndjeni sa të hapur janë nga mënyra se si ju shikojnë apo ju prekin. Ata mund të kenë guximin të ndërmarrin rreziqe emocionale duke ju treguar veten duke ju kërkuar atë që duan ose duke ju thënë dëshirat e tyre.

Duan të tejkalojnë kufirin për t’ju kënaqur

Partnerët e dashuruar kanë përparësi kënaqësinë tuaj mbi të tyren. Nëse ata bëjnë gjithçka për t’u siguruar që ju ta shijoni seksin po aq sa ata, atëherë është një shenjë shumë e mirë se kujdesen vërtet për ju. Madje, ndonjëherë mund të anashkalojnë nevojat e tyre për t’ju kënaqur.

Theksojnë butësinë

Një sjellje tjetër që duhet të identifikoni është nëse kanë butësi, sepse mund t’ju tregojë shumë për atë që fshehin në zemrën e tyre. Nëse janë të gatshëm të bëjnë përpjekje për të kaluar kohë me ju, ndoshta me puthje dhe prekje, atëherë e dini që ka një lidhje dhe nuk është vetëm kënaqësi seksuale.

Përpiqen t’ju bëjnë përshtypje

Të qenit i dashuruar është shpesh një dhuratë për vetëbesimin tuaj, por ndonjëherë ndodh e kundërta. Kujdesi kaq shumë për dikë mund t’ju bëjë të ndiheni të pambrojtur dhe kjo në disa raste mund t’i shtyjë njerëzit të fshehin gjërat në dhomën e gjumit për t’i bërë përshtypje partnerit të tyre. Mund t’ju duket se po bëjnë një përpjekje shtesë nga frika se mund t’i konsideroni dashnorë të këqij. Për meshkujt, performanca e tyre ka rëndësi dhe kjo mund të nënkuptojë se ata me të vërtetë po përpiqen shumë për të përjetuar orgazëm partneren ose për ta kënaqur atë.

Të gjithë janë në kërkim të dashurisë dhe është normale të kërkoni këto shenja për personin që ju intereson. Nëse emocionet e përgjegjshme janë të rëndësishme për ju, ekspertët thonë se mund t’i dalloni këto shenja nëse i shikoni nga afër, thjesht duhet të dini se çfarë po kërkoni.

Pas