Life Style

Si në filma/ Shqiptari me Dum-Dum s’ndalon në Vatikan, polici i hidhet mbi makinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:54 - 19/06/22 |
Opi Nion

Një skenë e ngjashme me atë të një filmi është regjistruar në rrugët e Vatikanit. Mediat italiane raportojnë se një shqiptar nuk iu bind urdhërit të policisë për të ndaluar. 39-vjeçari kishte bllokuar rrugën pasi kishte hyrë kundërvajtje me një motorkarro ose quajtur ndryshe Dum-Dum.

Me mjetin e tij pasi bllokoi rrugën ai vazhdoi drejtimin drejt rrugës Gregorio VII ku dhe po ndiqej nga një automjet policie. Burri ende nuk është ndalur pavarësisht thirrjes së policisë për të ndaluar dhe ka vazhduar të ikë. Gjatë arratisjes ai ka hedhur hedhur nga dritarja një portofol dhe një orë.

Edhe pse agjentët qëlluan në drejtin të rrotave të tij, ai sërish nuk ndaloi, raporton TGCOM.

Më pas një nga karabinierët i është hedhur sipër në pjesën e sediljes së shoferit për ta ndalur me forcë duke përdorur edhe paralizuesin elektrik. Nga ngjarja ka mbetur i plagosur vetë shqiptari dhe dy policë italianë.

Ata u dërguan menjëherë në spital dhe janë jashtë rrezikut për jetën, ndërsa shqiptari u arrestua.

 

Pas