Aktualitet

Shuplakat që kushtuan 150 mijë euro, ja si u shpërblyen emigrantët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:26 - 02/12/15 |
b.f

ATHINË- Shuplakat që u detyruan t’i japin  njër-tjetrit një emigrant shqiptar dhe shoku i tij nga Kazakistani në një rajon të policisë greke kanë vlerë 150 mijë euro.

Pas 8 vitesh proces gjyqësor ndaj shefit të policisë që i detyroi ata të dhunojnë njëri-tjetrin Gjykata vendosi dëmshpërblimin e tyre nga shteti në vlerën e 150 mijë euro me shpjegimin se organet e rendit duhet të respektojnë të ndaluarit dhe t’i trajtojnë ata me të gjitha të drejtat që u takojnë pa ushtruar asnjë formë dhune.

Ngjarja zë fill në vitin 2006 kur dy emigrantë, një shqiptar dhe një kazak u arrestuan për grabitjen e çantës së një të moshuare. Në rajonin e policisë së Omonias shefi i nervozuar kërkon t’u japë një mësim dhe një dënim që ata duhet ta marrin nga njëri tjetri.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas