Aktualitet

Shpërthimi i fuqishëm në Yzberisht, plagosen tre persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:25 - 15/01/20 |
Opi Nion

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar mëngjesin e sotëm në zonën e Yzberishtit në Tiranë.

Mësohet se ka shpërthyer bombola e gazit e një byrektoreje, e cila la të plagosur tre persona.

Shpërthimi ka krijuar dëme të shumta materiale,duke shkatërruar thuajse tërësisht biznesin.

Byrektorja ka qenë në katin e parë të një pallati, banoret e të cilit ishin në panik, por për nuk kanë pasur probleme nga shpërthimi.

Ndërkohë, policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të ngjarjes.

Njoftimi i policisë

Tiranë/Informacion Paraprak

Rreth orës 07:25 në rrugën “3 dëshmorët” në një pikë që tregton prodhime brumi, ka shpërthyer një bombol gazi ku si pasojë është lënduar  lehtë shtetasja K.S, bashkëpronarja e biznesit,  si dhe dy punonjëset  A. M dhe M. P.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje ku po vijon punën për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes./ Opinion.al

Pas