Kronikë

Shpërthim me tritol në hotelin e drejtorit të FSDKSH SarandëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:19 - 29/06/22 |
Opi Nion

Një shpërthim me tritol u regjistrua mbrëmjen e sotme në hotelin në pronësi të Mariel Muratit, ish-Drejtor i ALUIZNI Sarandë,  aktualisht Drejtor i FSDKSH Sarandë.

Policia njofton se në hyrjen e një garazhi ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, ku si pasojë janë shkaktuar dëme të vogla materiale.

Sarandë/Informacion paraprak

Më datë 29.06.2022, rreth orës 22:40, në lagjen nr.4, Sarandë, në hyrjen e një garazhi, në pronësi të shtetasit M. M, ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse. Si pasojë janë shkaktuar dëme të vogla materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor, për të kryer veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Pas