Kronikë

Shpërthim me eksploziv në Lezhë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:20 - 20/11/20 |
Opi Nion

Një shpërthim me eksploziv është regjistruar gjatë orëve të mbrëmjes në Lezhë. Mësohet se shpërthimi ka ndodhur rreth orës 20:45, në rrugën e Shengjinit.

Sipas informacioneve, lënda plasëse ishte vendosur në një objekt në ndërtim në pronësi të shtetasit L.Gj., banues në Tiranë. Nga shpërthimi nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Ndërkohë, një grup hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorit./ Opinion.al

Pas