Bota

Shpërthim i fuqishëm në Detin e Zi , fundoset anija estoneze në Portin e Odesas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:47 - 03/03/22 |
Opi Nion

Një anije mallrash është fundosur në portin ukrainas të Odesa-s pas një shpërthimi, raporton Reuters. Anija ishte në pronësi të një kompanie estoneze.

Menaxheri i kompanisë me bazë në Talin, Igor Ilves, deklaroi se dy pjestarë të ekuipazhit ndodhen në det në gomonet e shpëtimit, ndërkohë që 4 të tjerë rezultojnë të zhdukur.

“Anija është fundosur. Dy persona nga ekuipazhi janë në një gomone në ujë dhe katër të tjerë janë të zhdukur. Nuk e di ku janë për momentin”, tha ai.

 

Pas