Aktualitet

Shpërthen transformatori në Shën Todhër të GjirokastrësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:02 - 05/09/22 |
Opi Nion

Një shpërthim është regjistruar pak minuta më parë në fshatin Shën Todhër të Gjirokastrës. Për pasojë, shpërthimi ka nxitur një zjarr i cili është lokalizuar nga zjarrfikësit e zonës.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të hëne, ku për 30 minuta zjarri ka lënë pa drita banorët.

Nga flakët, ka mbetur pa energji elektrike i gjithë fshati i Shën Todherit dhe të tjerë fshatra përreth.  Dëmet nga zjarri janë të shumta ndërsa nuk raportohet për të lënduar.

Ende nuk dihet shkaku i shpërthimit në zonë. Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për të hetuar mbi shkaqet e këtij shpërthimi.

Pas